Христианская газета церкви "Свет жизни" г. Полтава

Газета 'Христианин'
Рубрики
Наша церковь
Молитва покаяния
Ссылки
Статистика
Баннеры
Асоціація Новомедіа Каталог Христианских Ресурсов «Светильник»
Система Orphus

Змова байдужих

Останнім часом у світі та, зокрема, в нашій країні спостерігається катастрофічний занепад духовності й моралі. Люди прагнуть жити за розкрученими гаслами: «Живи для себе», «Бери від життя все», «Насолоджуйся життям», «Не зважай ні на кого й ні на що»…
Чому сьогодні люди можуть легко пройти повз чужу біду, залишаючись байдужими? Адже байдужість – це тяжкий гріх. Саме мовчазна згода може стати передумовою скоєння жахливих злочинів, зради, вбивства. Байдужість говорить про згоду з тим, що відбувається, це один із проявів жорстокості.
У наш час аморальність у суспільстві вважають нормою. Люди сприймають убивства та насильство як щось звичайне, повсякденне. Нікого вже не здивуєш тим, що діти починають палити та вживати спритні напої вже з молодших класів. Сексуальна свобода пропагується на кожному кроці, аборти не забороняються державою, сп’янілі чоловіки піднімають руку на своїх дружин та дітей, а самотні пенсіонери рахують копійки і думають, чого краще купити – молока чи хліба. І це відбувається відкрито, у всіх на очах. А більшість, ніби змовившись, мовчки за всім цим спостерігає. Можливо дехто подумки обурюється, проходячи повз них з думками: «Що тут вдієш?», «У кожного своє життя», «Аби мене не чіпали».
Сьогодні байдужість процвітає, починаючи з чиновників, закінчуючи звичайними перехожими. Кожен покоїться у своєму затишному маленькому світі і відсторонено спостерігає за тим, як руйнується чиєсь життя, як швидко і впевнено наше суспільство котиться вниз.
Як же Бог ставиться до байдужості? В Євангелії від Луки описана притча про доброго самарянина (Луки, 10 розділ, 30-35 вірші). Ісус ставить в приклад цю людину. Він навчає нас бути такими ж милостивими та співчутливими до інших, яким був добрий самарянин.
Також у зверненні до Лаодікійської церкви (Об’явлення, 3 розділ, 16 вірш ) ставлення Бога до байдужості виражено такими словами: «А що ти літеплий, і ні гарячий, ані холодний, то виплюну тебе з Своїх уст...». Влучно висловився з цього приводу А.Чехов: «Равнодушие – это паралич души, преждевременная смерть». Дійсно, байдужість є ознакою духовно мертвої людини. Біблія вчить нас тому, що вона є частиною характеру грішних людей, а відсутність байдужості і, навпаки, наявність протилежних байдужості якостей (таких як любов, співчуття, турбота) – є ознакою праведності. Тому байдужі грішники, що відвертаються від Бога, не є спадкоємцями вічного життя (Матвія, 25 розділ, 31-46 вірші). Таким чином, Біблія ясно показує негативне ставлення Бога до цієї якості. Як же знайти вихід? Є одне мудре прислів’я – «Хочеш змінити світ – почни з себе!». Почни звертати увагу на тих, хто потребує допомоги, хто знаходиться в біді; не мовчи, займи сміливу активну позицію, щоб впливати на негативні ситуації в суспільстві. Звісно ж, без допомоги Господа ти не зможеш обійтись або тебе ненадовго вистачить. Якщо ти ще не знаєш Спасителя, Який допоможе тобі змінитися, або ж просто віриш «в душі», – знайди церкву, в якій твоє життя зміниться відповідно до Його волі. Ти навчишся любити оточуючих і допомагати їм. Проте без церкви, самотужки, цього досягти неможливо – це перевірений факт.
Не будемо жити за принципом «Моя хата скраю…», поповнюючи ряди «товариства байдужих». Чим більше байдужості, тим більше зла. Кожному з нас під силу зробити світ навколо себе кращим та добрішим. Світ зміниться, якщо ми, бачачи потреби інших, беззаконня або аморальність, не залишимось байдужими.
Юлія Просяник, студентка Інституту Розвитку Християнського Лідерства

Copyright © «LOL.Poltava.ua» - 2008