Христианская газета церкви "Свет жизни" г. Полтава

Газета 'Христианин'
Рубрики
Наша церковь
Молитва покаяния
Ссылки
Статистика
Баннеры
Асоціація Новомедіа Каталог Христианских Ресурсов «Светильник»
Система Orphus

СИЛА БАТЬКІВСЬКИХ СЛІВ У ЖИТТІ ДИТИНИ

Будь-яке слово має силу. Силою слова був створений цей світ. Не можна ставитися безвідповідально до всього, що говориш. Словами можна зашкодити, а можна зцілити, засмутити чи розрадити, проголосити благословення чи прокляття. Слово – дійсно не горобець. Дію і результат випущеного з вуст вже не зупинити! Мова у цій статті піде про силу і вплив слів, що промовляють батьки, у житті їхньої дитини. Батькам слід не забувати про кілька простих принципів, маючи справу із духовною силою слова.

ПО-ПЕРШЕ, З ДІТЬМИ ВАРТО ЕЛЕМЕНТАРНО ЧАСТІШЕ СПІЛКУВАТИСЯ

Як часто ви це робите? Здебільшого батьки годують, одягають, купають, вчать уроки чи грають з дітьми. Однак просто поспілкуватися частенько не вистачає часу. Але ж це так важливо – просто дізнатися, як справи у вашої дитини. Можливо, прямо зараз її щось непокоїть, і всі її думки зайняті саме цим, тому і в школі не ладнається, й апетиту нема. Можливо, зараз, як ніколи, дитині потрібна мудра батьківська порада, або ж вона хоче поділитися якоюсь радісною новиною. Саме у довірливому особистісному спілкуванні якнайсильніше може проявитися сила батьківського слова. Такого спіл- кування потребують усі – як підлітки, так і геть маленькі дітки.

ПО-ДРУГЕ, ВИКОРИСТОВУЙТЕ СИЛУ БАТЬКІВСЬКОГО СЛОВА У ВИХОВАННІ

Мета батьківства – виховати достойну людину, а не просто ситого, пристойно одягненого, розумного, однак безсердечного й аморального члена соціуму. Якою вона буде – відповідальність батьків не тільки перед іншими людьми, а й перед Богом. І саме у вихованні, як ніде, вияскравлюється роль і сила батьківського слова. Ліпше за все починати напучування не просто з пелюшок, а з самісінького народження. Навіть немовлятам варто все пояснювати, називати речі, показувати, чого не слід робити, бо буде «бо- бо» тощо. Хтось подумає, що це смішно і не буде з того толку. Однак навіть найменше дитя розуміє більше, ніж ми собі уявляємо, доводять сучасні дослідження. А батьки, на жаль, часто грішать поверховим ставленням і до більш-менш дорослих дітей, так, наче вони нічого не тямлять. Не зволікайте з вихованням, а то й не помітите, як спізнитесь! У Слові Божому написано: «Слухайте тепер мене, діти мої, і на слова уст моїх вважайте» (Книга Приповістей, розділ 7, вірш 24). Дуже важливо, щоб діти слухалися батьківських слів. І це – у владі самих батьків. Послух треба прищеплювати з раннього дитинства.

ПО-ТРЕТЄ, БАТЬКИ, ЗАВЖДИ ДОТРИМУЙТЕСЯ ДАНОГО СЛОВА

Слова мають підтверджуватися дією. Часто мама або тато тільки лякають дитину: «будеш себе погано вести, дам прочухана», однак так і не роблять цього. Природно, дитина дуже скоро перестає сприймати ці слова серйозно. Чого б це не стосувалося – запланованого походу в парк чи дисципліни, якщо ви щось пообіцяли, виконайте! Інакше батьківський  авторитет і вагу ваших слів поступово, але незворотно буде втрачено. Бог є Небесним Батьком для всіх нас. Нам є чому повчитися з Біблії, де Бог промовляє через пророка: «Моє слово, що виходить у Мене з уст, не повертається до Мене порожнім, але чинить те, що Я хочу, довершує те, за чим Я його вислав» (Книга пророка Ісаї, розділ 55, вірш 11).

ВАЖЛИВО – ГОВОРИТИ ДОБРЕ НА АДРЕСУ ВАШИХ ДІТЕЙ

Коли народжується дитина, якою її хочуть бачити батьки? Певно, жоден добрий батько чи мати не побажають, щоб чадо стало «нездарою», «лобурякою» чи «невдахою». Так чому ж батьки дозволяють собі називати своїх дітей подібними словами тільки через те, що в них щось там не виходить одразу або коли ті довго длубаються над якимось складним завданням? Якщо ніхто не навчив, не допоміг або ж не надихнув – так, це теж буває дуже важливо! – як вимагати добрий результат? У момент невдачі дитина, як ніколи, потребує підбадьорення, а не оцінки чи вердикту. Якщо ж постійно називати чадо «невдахою» чи навіть якимись «пестливими» варіантами («дурник», «лопушок» абощо), вірогідність, що воно виросте саме таким, тільки збільшується. У дитинстві формується особистість, самооцінка і сприйняття себе, розуміння свого місця в цьому суспільстві. У школі, у дворі чи на вулиці в дітей і без того вкладають багато негативу, батьки ж покликані посіяти слова благословення! Біблія говорить: «Життя і смерть у владі язика» (Книга Приповістей, розділ 18, вірш 21). Слова мають дуже велику силу. Словами батьки або зруйнують життя своїх дітей, або надихнуть на великі звершення. Звертайтеся до своїх діток «мій слухняний хлопчику», «благословенний сину», «дорога донечко», «хороша дівчинко», мотивуйте їх на добрі вчинки, й вони обов’язково намагатимуться виправдати ваші очікування. Сійте добро змалечку, і тоді в старості від них пожнете любов і піклування!

 

ТАЇСІЯ ГРЕК, бакалавр теології

Copyright © «LOL.Poltava.ua» - 2008