Христианская газета церкви "Свет жизни" г. Полтава

Газета 'Христианин'
Рубрики
Наша церковь
Молитва покаяния
Ссылки
Статистика
Баннеры
Асоціація Новомедіа Каталог Христианских Ресурсов «Светильник»
Система Orphus

Чистота наших сердець.

БОГ БАЧИТЬ НАС КРІЗЬ УСІ МАСКИ 

Не секрет, що за кожним нашим вчинком або словом стоять внутрішні мотиви. Вони приховані від інших, однак саме вони визначають поведінку людини. Часто ми можемо почути такі слова: «Бог не відповідає на мої молитви. Бог нічого не робить у моєму житті. Я ходжу до церкви, я читаю Боже Слово, я намагаюся виконувати Божі заповіді». Але хочеться запитати: «А яким є твій мотив? Що в твоєму серці?». Якщо тобою рухає бажання збагачення, злість, заздрість, образа, то Бог не буде на твоїй стороні. З таким «наповненням» людина нічого доброго не вдіє, і Господь не відповість на її молитви. Чому? Бо Бог – серцезнавець. Сьогодні світ навчився одягати гарні маски, красиво розмовляти, добре себе поставити, чітко і яскраво висловлювати свої думки та емоції. Але що стоїть за цим? Які саме мотиви?.. У церквах можна почути гарні молитви, теологічно правильно складені. Але знову постає запитання: а які мотиви стоять за цим? Біблія повчає: Бог дивиться на серце і на те, що відбувається в нашому житті, знає наші мотиви навіть перш, ніж ми Йому помолимося. Тому так важливо позбутися бруду у своєму серці, не бути схожими на фарисеїв, які очищують чашу зовні, тоді як всередині залишається всіляка гидота. Якщо наші мотиви – це любов до ближнього, бажання допомогти від щирого серця, поблагословити людину, тоді Бог виявлятиме Свою славу та силу, відповідаючи на молитви.

БІБЛІЙНА ІСТОРІЯ 

В сьомому розділі Євангелія від Марка описаний випадок, коли релігійні лідери того часу дорікнули Ісусові та Його учням, що вони порушували Божий Закон, коли їли немитими руками. Але Ісус звинуватив їх у тім, що вони через свої «ревнощі» по традиціям замінили Божі заповіді на людські. Інакше кажучи, вони відставили назад те, що було першочерговим і головним, а наперед висунули другорядне. Ось якими словами звернувся Ісус до фарисеїв і всіх довкола: «Послухайте Мене всі, і зрозумійте! Немає нічого назовні людини, що, увіходячи в неї, могло б опоганити її; що ж із неї виходить, те людину опоганює. Коли має хто вуха, щоб слухати, нехай слухає! А коли від народу ввійшов Він до дому, тоді учні Його запиталися в Нього про притчу. І Він їм відказав: Чи ж і ви розуміння не маєте? Хіба ж не розумієте ви, що все те, що входить із зовні в людину, не може опоганити її? Бо не входить до серця йому, але до живота, і виходить назовні, очищуючи всяку їжу. А далі сказав Він: Що з людини виходить, те людину опоганює. Бо зсередини, із людського серця виходять лихі думки, розпуста, крадіж, душогубства, перелюби, здирства, лукавства, підступ, безстидства, завидющеє око, богозневага, гордощі, безум. Усе зле це виходить зсередини, і людину опоганює!»

ЩО Ж Є ГОЛОВНИМ, А ЩО ДРУГОРЯДНИМ?

Отже, Ісус протиставив фізичні принципи духовним. Він говорив, що є внутрішні мотиви, які рухають людиною. Зараз дуже багато людей бажають освятити себе якимись ритуальними або фізичними діями. Але чистота серця – головне, про що казав Ісус. Біблія доводить, що саме з серця виходить все лихе і, природно, може виходити також усе добре. Син Божий учив, що лише людина, яка навела лад у своєму серці, може змінити своє життя, може освятити всю себе. Святе Письмо називає це чистотою серця. Сьогодні часто ми називаємо це внутрішніми мотивами. Чому це так важливо?

БОЖИЙ ЧИСТИЛЬНИЙ ЗАСІБ

Біблія вчить звертати увагу на те, що з серця людини виходить усе зле, що її опоганює. То як же ми можемо очистити наші серця? Слово Боже дає однозначну відповідь: лише вірою в Ісуса Христа, в Його Голгофську жертву, в ту кров, яка пролита на хресті. Сам Ісус сказав ці слова: «Моя кров проливається на відкуплення багатьох гріхів». І я вірю, що саме через молитву з проханням очистити нас зсередини Бог до-поможе нам змінити власне життя. Чисте серце і праведні мотиви – це велике благословення для кожного з нас.

ТО ЩО НАМ РОБИТИ?

Нині в цьому світі багато негативізму, злості, агресії та ненависті. Вони можуть входити до нашого серця через очі і вуха, однак тільки ми самі вирішуємо, що з цим робити. Опоганює людину тільки те, що виходить з неї, коли ми відповідаємо злом за зло, ненавистю на ненависть. Це породжує різні хвороби та прокляття в нашому житті, і в тому винуваті ми самі. Не треба турбуватися про сусіда чи про ближнього і нарікати «хай наші кривдники спочатку очистяться». Прийде час, і Господь спитає і з них також, однак стан вашого серця – то ваша особиста відповідальність. Святе Письмо говорить, щоб ми очистили наші серця. Сьогодні я хочу закликати вас, любі мої друзі, до молитви, щоб ми всім своїм серцем звернулися до Господа й просили в Нього, щоб Він допоміг нам очистити наші серця. Це дуже важливо для кожного з нас. Небесний Батьку, великий люблячий Боже, я благаю Тебе в ім’я Твого Сина Ісуса Христа, нехай Твій Святий Дух допоможе мені очистити моє серце та наповнити його Божою любов’ю в усій повноті. Нехай милосердя, доброта, довготерпіння, віра, покора, лагідність оселяться в мені, щоб моє єство наповнилося всіма Божими чеснотами, Господи, в ім’я Ісуса Христа. Амінь.

ДМИТРО ЛАПТЄВ, доктор служіння, єпископ Об’єднання Церков «Світло життя» у Полтавській області

Copyright © «LOL.Poltava.ua» - 2008