Христианская газета церкви "Свет жизни" г. Полтава

Газета 'Христианин'
Рубрики
Наша церковь
Молитва покаяния
Ссылки
Статистика
Баннеры
Асоціація Новомедіа Каталог Христианских Ресурсов «Светильник»
Система Orphus

БЛАГОВІЩЕННЯ ПРЕСВЯТОЇ ДІВИ МАРІЇ

Свято Благовіщеня Пресвятої Діви Марії відзначається церквою приблизно з IV століття. Імовірно, спочатку воно виникло у Малій Азії або Константинополі, а потім поширилося по всьому християнському світі. Встановленню свята сприяло відкриття святою рівноапостольною Оленою на початку IV століття святих місць земного життя Рятівника та будівництво храмів на цих місцях, у тому числі базиліки в Назареті, на місці явлення Архангела Гавриїла Діві.

У стародавніх християн це свято мало різні назви: Зачаття Христа, Благовіщеня про Христа, Початок відкуплення, Благовіщення Ангела Марії. Й лише в VII столітті на Сході та на Заході за ним закріпилася назва БЛАГОВІЩЕННЯ ПРЕСВЯТОЇ ДІВИ МАРІЇ.

Цього дня християни згадують подію, яка описана в Євангелії від Луки (Луки 1:26-38). Згідно цього уривку Святого Письма до діви на ім'я Марія був посланий Божий ангел сповістити про майбутнє народження Христа від Духа Святого. Як це могло статися, нам, людям, годі зрозуміти. Марія також була здивована й запитала в ангела: "Як же станеться це, коли мужа не знаю?" Та проте чоловік не міг би тут зарадити, бо всі чоловіки одержали в спадок Адамову гріховну натуру.

Отже, якби Ісус народився від звичайного чоловіка, то Він був би так само грішним, а отже не зміг би взяти на себе наші гріхи, бо мав би спокутувати власні. Тому-то Бог обрав інший шлях. Ангел відповідає Марії: "Дух Святий злине на тебе, і Всевишнього сила обгорне тебе, через те то й Святе, що народиться, буде Син Божий!"

І це не єдине Боже диво, яке ми бачимо в Біблії. Найпершим дивом було саме створення світу, а далі через усе Святе Письмо ми можемо спостерігати найрізноманітніші дива та ознаки Божої сили, милості та святості. Та найбільше диво – це коли в серці грішної, спаплюженої світом людини народжується Ісус, перетворюючи невиразне існування на життя, сповнене сенсу та барв. А найголовніше те, що той, у чиєму серці Він не народиться, не зможе ввійти до Царства Небесного, а буде приречений на вічні пекельні муки.

Сьогодні роль благовісників, які сповіщають добру новину про те, що Ісус може народитися в кожному серці, належить Його учням. Вже понад 2000 років Христові послідовники закликають приєднуватися до церкви, яка є тілом Христовим. А чи послухатися цього заклику, чи ні – вільний вибір кожної людини.

Максим Варфоломєєв

Copyright © «LOL.Poltava.ua» - 2008